Strzelnica Rekreacyjna „FRANKÓW”

Od dnia 6 czerwca 2020r. rozpoczeła działalność Strzelnica Rekreacyjna „FRANKÓW”

Jest to strzelnica typu odkrytego i posiada dwie osie strzeleckie. Krótką o długości do 25 metrów posiadającą 6 stanowisk tarczowych i dłuższą do 100 metrów z 4 stanowiskami. Stanowska na dłuższej osi posiadają zadaszenie i są osłonięte przed deszczem i słońcem. Strzelnica jest ogrodzona, a przed bramą wjazdowa znajduja się miejsca do parkowania samochodów. Na strzelnicy nie ma sztucznego oświetlenia.

Strzelnica jest czynna codziennie, w godzinach od 8.00 do zachodu słońca.

Niestety Stowarzyszenie nie posiada broni obiektowej i magazynu broni – w zw. z tym korzystanie ze strzelnicy wyglądać będzie inaczej niż na strzelnicach komercyjnych.

Tablicanowa

REGULAMIN STRZELNICY REKREACYJNEJ

„FRANKÓW”

 

Rozdział  1

Warunki korzystania ze strzelnicy

1.    Prowadzący strzelanie:

1)    odpowiada za bezpieczeństwo użytkowników strzelnicy oraz osób im towarzyszących,

2)    wyznacza korzystającym ze strzelnicy stanowiska strzeleckie, a osobom towarzyszącym - miejsce bezpiecznego pobytu,

3)    prowadzi książkę rejestru pobytu na strzelnicy, w której zamieszcza się następujące dane:

a) imię i nazwisko korzystającego ze strzelnicy,

b) numer pozwolenia na broń (dopuszcza się wpisanie serii i numeru książeczki posiadacza broni) oraz nazwę organu, który je wydał, albo adres korzystającego ze strzelnicy, jeśli nie posiada on pozwolenia na broń,

c) datę i dokładną godzinę przybycia i opuszczenia strzelnicy,

d) oświadczenie korzystającego ze strzelnicy o zapoznaniu się z regulaminem strzelnicy, przepisami i zasadami bezpieczeństwa (w tym sygnałami alarmowymi), potwierdzone własnoręcznym podpisem.

2.    Na strzelnicy zabrania się:

1)    osobom które towarzyszą osobom korzystającym ze strzelnicy wchodzenia na stanowiska strzeleckie oraz styczności z bronią,

2)    używania broni innych osób korzystających ze strzelnicy, bez zgody jej użytkownika,

3)    spożywania alkoholu lub używania środków odurzających oraz przebywania na terenie strzelnicy osób będących pod ich wpływem,

4)    wprowadzania zwierząt.

 

1. Członkowie Dukielskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego oraz zaproszeni goście – codziennie – po uzgodnieniu terminu z Zarządem Stowarzyszenia i zapewnieniu obecności prowadzącego strzelanie.
2. Osoby spoza DSS posiadające własną broń – w soboty i niedziele – po uzgodnieniu terminu z Zarządem Stowarzyszenia i zapewnieniu obecności prowadzącego strzelanie. W innych dniach – po indywidualnym uzgodnieniu z Zarządem Stowarzyszenia.
3. Osoby spoza DSS nie posiadające własnej broni – proszę śledzić nasz profil na Facebooku – Nasze Stowarzyszenie będzie organizować cyklicznie:
   a) Otwarte Pikniki Strzeleckie – na których za darmo (ponosząc tylko koszty wystrzelonej amunicji) będzie można postrzelać z wielu rodzajów broni palnej,
   b) szkolenia z obsługi broni dla osób nie posiadających pozwolenia – na których za darmo (ponosząc tylko koszty wystrzelonej amunicji) będzie można nauczyć się bezpiecznego obchodzenia się z bronią.
4. Grupy zorganizowane (szkoły, firmy, kluby sportowe, itp.) – każdorazowo na warunkach ustalonych indywidualnie z Zarządem Stowarzyszenia.
5. Zgłoszenia zapisów na strzelnicę proszę dokonywać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; potwierdzeniem dokonania zapisu i ustalenia terminu będzie nasz mail zwrotny.
6. Korzystanie ze strzelnicy przez osoby indywidualne jest całkowicie darmowe – mile widziana będzie darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia (np. w postaci „cegiełki”).

Zapraszamy do korzystania ze strzelnicy. W celu ustalenia terminu strzelania prosimy o kontakt mailowy.

Dojazd do strzelnicy

 

Strzelnica zlokalizowana jest w Dukli na zachód od byłego wysypiska śmieci (dojazd ulicą Bernardyńską obok cmentarzy - w kierunku GPSZOK, skręt w lewo, a później polną drogą przez łąkę).

Współrzędne GPS: 49°34'06.7"N 21°40'41.4"E.

Mapa dojazdu

dojazd strzelnicam

 

 

kliknij na zdjęciu, aby powiększyć mapę

 

Dukielskie Stowarzysznie Strzeleckie

ul. Trakt Węgierski 21 / 43

38-450 Dukla

email: dukielskie.stowarzyszenie@o2.pl