8 maja 2021r. na Strzelnicy "Franków" odbył się jeden z pierwszych w Polsce Pikników Full Auto!

O co w tym chodzi? Skąd tyle zamieszania? Otóż, w dużym uproszczeniu - broń strzelającą ogniem ciągłym mogą posiadać tylko osoby ze specjalnym pozwoleniem (pomijając służby). Tak więc spotkanie z taką bronią zawsze budzi dużo emocji. 

Wyobraźcie więc sobie, że na naszą strzelnicę zawitała broń, którą wszyscy znamy z filmów! Wielkie i ciężkie karabiny maszynowe, zasilane z taśm amunicyjnych lub dużych magazynków talerzowych, o szybkostrzelności kilkunastu naboi na sekundę! Arsenał ten dopełniały pistolety maszynowe, które były o wiele bardziej poręczne, ale równie szybkostrzelne jak ich więksi bracia.

Na piknik mogła zapisać się każda zainteresowana, pełnoletnia osoba. Chętnych było niewielu (kilkanaście osób) ale udało się im wystrzelać dobre kilka tysięcy sztuk amunicji w 2-3 godziny!

Pierwszy kontakt z taką bronią powodował u każdego lekką niepewność, wszak mało kto miał okazję strzelać serią. Ale niepewność ta po pierwszej serii przechodziła w eksplozję radości i adrenaliny, tak więc każdy schodzący ze stanowiska miał szeroki uśmiech i lekko trzęsące się dłonie :-)

Przyznajemy, że była to impreza testowa, ale prawie wszystko się udało, tak więc możliwe, że będziemy nawiązywać kontakty z kolejnymi firmami, które będą chciały przywieźć różną ciekawą broń na pikniki w Dukli! Może następnym razem postaramy się zdobyć broń, którą znamy z westernów?

Broń na piknik udostępnił sklep - Centrum Łowieckie Bardo.

 

Dukielskie Stowarzysznie Strzeleckie

ul. Trakt Węgierski 21 / 43

38-450 Dukla

email: dukielskie.stowarzyszenie@o2.pl